Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Ošetřování jednotlivých druhů obuvi

Životnost obuvi je závislá na jejím správném používání, udržování a ošetřování. Obuv často střídejte, zejména v deštivém počasí.

Obuv pravidelně ošetřujte vhodnými čistícími a konzervačními přípravky. Nezapomeňte, že pravidelným používáním oněch prostředků docílíte delší životnosti zboží. 

Obuv nikdy neperte v pračce.

Hladká kůže

Materiál již před prvním použitím chraňte impregnací. Zajistíte tak lepší ochranu usně. Jemně kůži otřete látkou navlhčenou v mýdlovém roztoku teplé vody – svršek obuvi nedrhněte silou, raději čištění několikrát po sobě opakujte. Neperte v pračce, nebělte! Po vyschnutí rovnoměrně naneste krém na obuv nebo leštidlo. Barva krému by měla odpovídat barvě svršku boty, pro světlé barvy nebo přírodní barvu kůže použijte neutrální krém.

Péče o semiš a nubuk

Za sucha odstraňte nečistoty kartáčkem na obuv.Nepoužívejte vodu! Může způsobit trvalé skvrny na svrchním materiálu. Skvrny od oleje a mastnot mohou být odstraněny čističem skvrn vhodným pro semiš a nubuk.

Syntetické materiály

Podle struktury materiálu se řiďte instrukcemi pro kůži, semiš nebo nubuk.

Obuv se svrškem z textilních materiálů

0buv očistěte za sucha jemným silonovým kartáčkem. Pro impregnaci použijte neutrální sprej vhodný pro tyto materiály. Upozorňujeme Vás, že obuv vyrobená z uvedených materiálů není vhodná pro nošení v deštivém počasí. Za zvláštní zmínku stojí podešve vyrobené z přírodní usně, které mají navíc zvýšený sklon k oděru. Proto doporučujeme zajistit jejich včasné podražení.

Obuv vyrobená z plastů a poromerů

Její údržba je jednoduchá – stačí ji omýt vlhkým hadříkem a vytřít ji do sucha. Při častém provlhnutí zejména v zimním období ji pravidelně vysušujte při pokojové teplotě.